אורתוקרטולוגיה -  עדשות מגע להסרת משקפיים, ללא צורך בניתוח!

אורתוקטולוגיה, ובשמה המקוצר אורתו-קיי (Ortho-K), היא שיטה ייחודית להסרת משקפיים ללא הליך ניתוחי. התהליך מתבצע באמצעות שימוש בעדשות קשות ונושמות במהלך שנת הלילה, ויוצר תיקון הראייה ע"י  שינויים במבנה הקרנית.
אתם רואים וקוראים נכון, עדשות קשות המסוגלות לתקן ראייה כשאתם ישנים. זו לא אגדה אורבנית או סיפור מעשייה, זוהי מציאות שעובדת בעלת הוכחות מדעיות.
עדשות האורטו-קיי קיבלו את אישור ה-FDA  האמריקאי בשנת 2004.

מטרת האורתו-קיי הינה לאפשר חדות ראייה משופרת ללא שימוש במשקפיים או עדשות מגע במהלך היום.
באמצעות האורתוקרטולוגיה ניתן להגיע לראייה פונקציונלית, בהתאם להגדרת ציפיות המטופל.
עבור אנשים רבים, אורח חיים חופשי ממשקפיים ומעדשות מגע משפר את איכות החיים במידה כזו המגמדת את אי הנוחות המזערית הכרוכה באורתוקרטולוגיה.

כמן כן, שיטת האורתוקטולגיה יכולה לסייע בעצירת התדרדרות מצב קוצר הראייה בילדים ונוער (נרחיב על כך בהמשך).

 

 

השימוש באורתו-קיי מתאים לספורטאים, אנשים בעלי שגרת יום עמוסה מאוד או כאלו שאינם מעוניינים בשימוש במשקפיים או בהרכבת עדשות מגע במהלך היום מסיבות מגוונות. הן גם מתאימות לאנשים שאינם מעוניינים לקחת את הסיכונים הכרוכים בניתוחים להסרת משקפיים או שנמצאו שאינם מתאימים להליכים הניתוחיים (מסיבות של גיל, מבנה העין, בעיות פיזיולוגיות וכו').

השימוש בעדשות במהלך שנת הלילה מאפשר להן לעבוד ולתקן את מבנה הקרנית, ללא צורך בעשייה אקטיבית, תרגול וזמן מצד המטופלים. בבוקר, מסירים את העדשות וממשיכים את שגרת היום ללא הצורך בהרכבת עדשות או משקפיים.

 

 

הטיפול אינו כרוך בסיכונים, כאבים, תופעות לוואי או אי נוחות, כל עוד התאמת העדשות ואופן ביצוע ההליך מתבצעים באופן מקיף ומקצועי.

ההתאמה נעשית לאחר מיפוי הקרנית ונדרש מעקב צמוד של אופטומטריסט מומחה לאורך הטיפול כולו.
האופטומטריסט אחראי לעקוב אחר קצב התקדמות תיקון הראייה תוך מיפוי השינויים בקרנית העין.

המטופלים נדרשים להקפיד על שימוש בהתאם להוראות והרגלי היגיינה נכונים על מנת לקבל תוצאות אופטימליות.

בזכות הידע והניסיון של צוות האופטומטריסטים שלנו ובזכות מכשיר טופוגרפית הקרנית המתקדם הנמצא בחדר הבדיקות שלנו, אנו יכולים להבטיח אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול האורתו-קיי.

 

 


אורתוקטולגיה – טיפול בקוצר ראייה של ילדים ונוער

 

מיופיה (Myopia), או בשמה העברי קוצר ראייה, היא ליקוי בתהליך שבירת קרני האור בעין, המייצר מצב בו הראייה למרחק מטושטשת בעוד הראייה מקרוב חדה ותקינה.

קוצר ראייה לרוב מתחיל בגילאים מוקדמים ומחמיר במהלך שנות הלימודים בבית הספר, עם גיל ההתבגרות.

קוצר ראייה הוא הליקוי הרפרקטיבי הנפוץ ביותר. שכיחות קוצר הראייה נמצאת במגמת עלייה מתמדת בעולם ובארץ. מחקרים רבים מעידים על עלייה מדאיגה של מאות אחוזים במקרי קוצר הראייה בישראל.
ההנחה הרווחת היא שהאשם הגדול בעלייה של השנים האחרונות נובע משימוש היתר בסמרטפונים, בעיקר בקרב ילדים ובני נוער. על פי הממצאים, השימוש הגובר מול מסכים, ופחות שהות במרחבים ומשחקים בחוץ, תורמים משמעותית לעליה הזו במקרי המיופיה.

אין כיום טיפול המסוגל לרפא ולמגר לחלוטין את קוצר הראייה, מדובר בבעיה גלובלית קשה המעסיקה אנשי מקצוע רבים, מדענים, אופטומטריסטים ורופאי עיניים, המגדירים אותה כ"מגיפה" של העולם החדש.

מעבר לירידה בחדות הראייה, קוצר ראייה עלול לגרום לסיבוכים רציניים, כגון: מחלת הגלאוקומה, קטרקט ואפילו הפרדות רשתית.

קיימות שיטות ופתרונות לעצירה או מניעת התקדמות קוצר הראייה, ביניהם ניתן למצוא את הרכבת המשקפיים במרשמים שונים וברמת תיקון משתנה, משקפיים דו מוקדיות (ביפוקאליות), משקפיים רב מוקדיות (מולטיפוקל), תרגילי עיניים, הרכבת עדשות מגע רכות או קשות מסוגים שונים וטיפולים תרופתיים שונים (כמו מתן אטרופין).

 

שיטת האורתוקטולוגיה הוכיחה את עצמה כיעילה בהאטת קצב התקדמות קוצר הראייה בילדים ונוער.

מחקרים מוכיחים כי בילדים המטופלים במשך שנים בעדשות לתיקון הקרנית (Ortho-K), תהייה עליית מספר נמוכה באחוזים ניכרים בהשוואה לילדים שלא מטופלים בשיטה. זהו הישג מרשים המציג פתרון הולם ותקווה לכך שניתן להאט את קצב התפתחות הבעיה ולשפר במידה ניכרת את איכות חייו ועתידו של דור העתיד.

 

ילדים ובני נוער עלולים לסבול מהפרעות פיזיולוגיות, לקויות ראייה ובעיות שונות הקשורות במערכת הראייה בשלבים שונים בחייהם.
חשוב מאוד להיות עירניים, לשים לב לשינויים, לסימפטומים המופיעים ועלולים להצביע על בעיות בראייה ולבצע אבחון מקיף בהקדם האפשרי אצל רופא עיניים או אופטומטריסט מורשה ומנוסה.

צוות האופטומטריסטים שלנו מנוסה בביצוע בדיקות ראייה לילדים ונוער באמצעות מכשור מתקדם, ובעל ידע מקצועי רב המאפשר התאמת פתרונות אידיאליים שימנעו החמרה וישפרו משמעותית את איכות חייהם.

 

לקבלת מידע נוסף ו/או תיאום בדיקה להתאמת עדשות Ortho-K, מוזמנים ללחוץ כאן, נשמח לעמוד לשירותכם.

 

 

 

לינק המסביר כיצד עובדות עדשות ה- Ortho-K

https://www.youtube.com/watch?v=Ja5btxnfNio