חשיבות ביצוע בדיקות ראייה אצל אופטומטריסט מורשה

חוש הראייה הוא מרכיב חשוב בחיינו המאפשר ניהול אורח חיים אוטונומי.
היכולת לקלוט מסרים מהעולם שבחוץ ולעבד את המסרים במוח לכדי תבניות מוכרות ומתפתחות,
מאפשר לנו, כבני אדם, לקבל החלטות שגרתיות ביום יום והחלטות בסיטואציות מורכבות.

ישנה חשיבות מכרעת לביצוע בדיקות ראייה תקופתיות על מנת לשמר את העיניים בריאות וחזקות,
לאתר בעיות ולקויות בתפקוד הראייה, לבצע אבחון של מחלות ומעקב אחריהן, להתאים פתרונות אופטמיליים תוך תיקון/ שימור של מצבים קיימים ומניעה של ירידה נוספת בתפקוד הראייה.
אופטומטריסט מוסמך ומקצועי,  בעל ניסיון וידע רב בתחום, יבצע תהליכים מקצועיים באמצעות מכשור מתקדם,
ישאל את השאלות הנכונות, ידע לאבחן סימנים וממצאים העולים מהבדיקות, ויתאים פתרונות מדויקים
בהתאם לצרכי הנבדק ומצבו.

התוצאות המתקבלות מתהליכי הבדיקה והצלחת התאמת המשקפיים/ עדשות המגע/עדשות ייעודיות תלויות במקצועיותו ומתבססות על נסיונו של האופטומטריסט, כמו גם במכשור ובטכנולוגיה בה הוא משתמש לביצוע הבדיקות.
 

בין הבדיקות השגרתיות הנערכות אצלנו בקליניקה תוכלו למצוא: בדיקה להתאמת משקפי ראייה, התאמת עדשות מגע, מיפוי קרנית, מיקוד ראייה לילדים, בדיקת תו תקן (למקומות עבודה), בדיקות משרד הרישוי והדרכה לעדשות מגע.
 

הקליניקה מציעה בנוסף, בדיקות ראייה מיוחדות תוך שימוש במכשור מתקדם וטכנולוגיה חדשנית.
את הבדיקות הללו לא ניתן למצוא בכל קליניקה והן מצריכות הכשרה וותק מקצועי ברמה גבוהה.
באמצעות בדיקות אלו ביכולתו של האופטומטריסט לזהות סימנים למחלות לא מאובחנות, לקויות בראייה ומבנה העין, מצבים פיזיולוגיים, ירידה בתפקוד, והתנהלות לא תקינה של מערכת הראייה.
אופטומטריסט שאינו בקיא בביצוע הבדיקות, באבחון מדויק של תסמינים, ביכולת תפעול טכנית של מכשור מתקדם והנפקה של דו"ח ממצאים מפורט ועדכני, עלול לשגות באבחנה וגילוי מוקדם של מחלות הניתנות לגילוי בבדיקה זו, כגון: גלאוקומה (מחלות של עצב הראייה), מחלות רשתית, מחלות של ארובת העין והעפעפיים, מחלות במערכת העצבים המרכזית כמו גידולים במוח, אירועים מוחיים ועוד.
חשוב לציין כי במידה והאופטומטריסט יזהה בבדיקות סימנים מחשידים לבעיה שאינה קשורה אך ורק בחדות הראייה, יופנה המטופל להמשך בירור או טיפול אצל רופא עיניים.


בדיקת שדה ראייה ממוחשבת המתבצעת אצלנו בקליניקה הינה בדיקה להערכת מידת הנזק הקיים בשדה הראייה של כל עין או שתי העיניים יחד, כתוצאה מפגיעה, טראומה או מחלה. הבדיקה דורשת ערנות והבנה של הנבדק, והתוצאה תלויה במידה רבה בשיתוף הפעולה שלו וביכולתו לתת תשובות מדויקות לשאלות אותן אנו שואלים במהלך הבדיקה.

בדיקה מיוחדת נוספת המתבצעת אצלנו, בזמינות מיידית, היא צילום קרקעית העין ללא הצורך בהרחבת אישונים
(כך שניתן לשוב מיד לפעילות מלאה בתום הבדיקה, כולל נהיגה)
צילום קרקעית העין הינה בדיקה לחלק האחורי של העין, הנקרא פונדוס וכולל את הרשתית והדמית.
הפונדוס הוא המקום היחיד שבו כלי הדם נראים לעין. בדיקה זו נועדה לאבחן מחלות שונות ברשתית העין או בעצב הראייה, כגון: ניוון מקולרי גילי, סכרת ברשתית, הפרדות רשתית, גידולים בקרקעית העין, גלאוקומה, ולאתר סיבות לירידה בחדות הראייה.
גם כאן, נדרשות מיומנות וניסיון רב ביכולת עריכת הבדיקה ואבחון סימפטומים.

בדיקת לחץ תוך עיני מבוצעת על מנת לאתר ולאבחן לחץ תוך עיני גבוה אשר עלול להוביל להתפתחות של גלאוקומה. מחלת הגלאוקומה עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לעצבים הנמצאים בעין.
הבדיקה מבוצעת באמצעות מכשור מתקדם ומצריכה מיומנות גבוהה על מנת להשיג את התוצאות הקרובות ביותר למצב הנוכחי של הנבדק. מידת הלחץ התוך עיני שונה מאדם לאדם, ערכיה אינם קבועים ועשויים להשתנות במהלך היום וכן בהשוואה לימים אחרים, דבר היוצר מדידות לא צפויות וממצאים בעלי תנודות.
על כן נערוך סדרת בדיקות שעל פיהן ניתן יהיה לבסס מסקנות ולאבחן או לשלול את המחלה.
 

תקינות מערכת הראייה תלויה בהקפדה על אורח חיים בריא וביצוע בדיקות תקופתיות. אלו יאפשרו שימור של מצבים תקינים, טיפול במקרים של ירידה בתפקוד והחמרה של לקויות, ואבחון של סימפטומים חשובים.
בחירה של אופטומטריסט מורשה היא חלק בלתי נפרד מהבחירה שלכם לתחזק את חוש הראייה ואת בריאות מערכת הראייה.
המכלול המציע איש מקצוע מנוסה בעל ידע רב בתחומו, העושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומכשור חדשני, המעניק שירות הוליסטי תחת קורת גג אחת, הוא הפתרון המושלם עבור העיניים שלכם.
 

לקביעת תור לבדיקת ראייה, לחצו כאן ונשמח לעמוד לשירותכם.